• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/okansadri.engin.9/
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905435787280
  • https://www.instagram.com/okansadriengin/
  • https://www.youtube.com/channel/UCE01Y-Qea-Pg089XrAtRjUg
    • FİLM YAPIMCISI VE AKTÖR
    • yebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
OBUMDER
 
Bağımlılıklar ve Uyuşturucuyla Mücadele Derneği
SERHAT SPOR KULÜBÜ

Yeni mah 307 nolu sok. No .26 Altınordu.Ordu
0538 657 45 08
Serhat KİRAZ
EN TV
EN TV ARTIK YAYINDA

Ordu'da 13-14 Haziran 2015 yılında düzenlenen 1.Ordu Sokak Sanatçıları Festivali'ni yapılmamış bir etkinlik olarak gösteren Altınordu Belediyesi'ne Ordu'lu sanatçıların tümü kırgınlar.

   ORDU'LU SANATÇILAR ALTINORDU BELEDİYE BAŞKANINA KIRGINLAR

   Ordu'da 13-14 Haziran 2015 yılında düzenlenen 1.Ordu Sokak Sanatçıları Festivali'ni yapılmamış bir etkinlik olarak gösteren Altınordu Belediyesi'ne Ordu'lu sanatçıların tümü kırgınlar.

   Kültürel Girişimciler Derneği öncülüğünde, Ordu Valiliği ve Altınordu Belediyesi işbirliği ile 13-14 Haziran 2015 tarihinde düzenlenen ve 80 tane sanatçının katılımı ile Altınordu'nun birçok yerinde iki gün devam eden kapsamlı bir sokak sanatçıları festivali düzenlenmişti. 

   2014 yerel seçimlerinin ardından CHP yönetiminin AKP yönetimine Ordu Belediyesi'ni devretmesinin hemen ardından, 10 yıldır devam eden Çocuk Tiyatroları Festivali'ni iptal etmeleri zaten birçok sanatçıyı üzmüştü. 

   1.Sokak Sanatçıları Festivali, Kültürel Girişimciler Derneği öncülüğünde, Ordu Valiliği ile birlikte Altınordu Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında değerlendirilmesi ,üzgün ve kırgın olan sanatçıların yeniden kazanılmasını sağlamıştı. Festival Koordinatörü Kültürel Girişimciler Derneği Başkanı Okan Sadri Engin'in teşvikleriyle 80 civarında yerel sanatçı festivale katıldı.

   İki gün dolu dolu süren festival hem yerelde hem de ulusalda büyük ses getirmişti.

   2018 yılı içerisinde Altınordu Belediyesi 4 yıldır yapmış olduğu sosyal ve kültürel çalışmalarını tanıttığı tanıtım kitapçığına büyük ses getiren 1.Sokak Sanatçıları Festivali"ne yer vermedi.

   Bunun üzerine harekete geçen sanatçılar sosyal medyada sordukları sorulara cevap alamadılar.

   Şimdi ETV Haber Merkezi olarak tüm kamuoyu adına bizde soruyoruz. 

   "Sayın Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve Kültür ve Sosyal İşler Eski Başkanı Şahin Sevinç; 80 kadar sanatçının sempatisini kazandığınız ve 4 yıl içinde yapmış olduğunuz etkinliklerin en kalabalık ve en etkilisini , özellikle de başta Kültürel Girişimciler Derneği Başkanı Okan Sadri Engin'in maddi olanakları ve sanatçıların özverileriyle oluşturmuş olduğu bu festivali neden görmezden geldiniz? Bu soruya cevap vermenizi rica ediyoruz. Çünkü sanat yapmak lüks sanatçı olmak daha lükstür. Bu emeğin hakkını maddiyatlada ölçemezsiniz. "ETV HABER MERKEZİ

573 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın