• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/okansadri.engin.9/
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905435787280
  • https://www.instagram.com/okansadriengin/
  • https://www.youtube.com/channel/UCE01Y-Qea-Pg089XrAtRjUg
    • FİLM YAPIMCISI VE AKTÖR
    • yebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
OBUMDER
 
Bağımlılıklar ve Uyuşturucuyla Mücadele Derneği
SERHAT SPOR KULÜBÜ

Yeni mah 307 nolu sok. No .26 Altınordu.Ordu
0538 657 45 08
Serhat KİRAZ
EN TV
EN TV ARTIK YAYINDA

EMRULLAH GEDİK
emrullahgedik@outlook.com
BAĞIMLILIK
17/01/2019

                                                    BAĞIMLILIK

   Bağımlılık ; Maddi bağımlılık ve Manevi bağımlılık olmak üzere ikiye ayrılır. Maddi bağımlılık somuttur.  Bağımlılık bağlılıktan gelir. Günümüzde biz nelere bağlıyız ?  tabi ki birçok şeye . insanların aleyhine getirilmiş , icat edilmiş, art niyet ile tasarlanıp üretilmiş bir çok unsur vardır. Onların amacı insanların şuur bilincini kaybetmesi için hem de bu insanlardan ekonomik gelir elde etme amacı taşır . Her şey para için . Bu şahısların felsefesi “ para güçtür  ve otorite getirir “ . Bu insanlar tehlikedir çünkü para her şeyi yapar diyen adam,  para için her şeyi yapan adamdır.  Alkol, uyuşturucu maddaler, sigara bunlar  tamamen  batıdaki derin güçlerin vizyonu olan “ evren üzerinde biyolojik savaş” projesinin etkenleridir veya bir aşamasıdır , Birilerini mutlu edecek bir aşama.  Her şavaşa girildiğinde mutlaka para kaybedilir . Bu derin güçler öyle bir savaş tasarlamış ki hem savaş yapıyor hemde para kazanıyor . Yani adam üreterek savaş yapıyor mübadeleye girmeye gerek duymadan kendi ürettiğini kendi ülkesinde satmıyor . Telefon , bilgisayar vb. insanların yararınadır .Lakin bunu kendi nefsimiz zararımıza çevirebilir. Bu vb. cihazlar radyasyon yayan cihazlardır . Biz sosyal medya bağımlısı oldukça ve bunu fark eden  kapitalist  patronlar zevklerine göre iletişim faturasını artırmaktadır . Bizimde bunlar ihtiyacımız olduğu için zorunlu olarak kullanmak zorundayız.  Buda bir oyunun parçası ve aşamasıdır.

 

    Manevi bağımlılık; duyguların ve mantığın işbirliği ile bir araya gelerek tamamen psikolojiyi ve ardından bireyi etkiler. İnsan iradesi olan bir canlıdır . Bu iradeyi yararında veya zararına da kullanabilir . İnsana en çok hakim olan duygularıdır.  İki kere iki dörttür. Bu nasıl kesin bir sonuç ise bu olay da kesindir ve nettir.  Bir sevdaya bağlanırız harab oluruz . Bir davaya baş koyarız harab oluruz  . Bunları olumlu bir şekilde yapmamız için planlı ve programlı hareket edip , kendimizle geniş kapsamlı kritik analitik yapmalıyız . Bu şekilde bunların vakitlerini dizginlersek hepsinin üstesinden gelecek kapasiteye sahip oluruz . Bunun ile beraber  birilerinin de bu alışkanlıklarını dizginlemesine vesile oluruz .” Bağlı ol esiri olma “…  

 

                                                                                                                             EMRULLAH  GEDİK(2017)278 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ÖĞRETMENİM - 17/01/2019
Öğretmen denilince; eğitimini,öğrenimini tamamlamış ve gerekli okulları bitirerek girdiği sınavlar sonucu kadro almış bir memur gelmesin aklımıza.