• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/okansadri.engin.9/
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905435787280
  • https://www.instagram.com/okansadriengin/
  • https://www.youtube.com/channel/UCE01Y-Qea-Pg089XrAtRjUg
    • FİLM YAPIMCISI VE AKTÖR
    • yebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
OBUMDER
 
Bağımlılıklar ve Uyuşturucuyla Mücadele Derneği
SERHAT SPOR KULÜBÜ

Yeni mah 307 nolu sok. No .26 Altınordu.Ordu
0538 657 45 08
Serhat KİRAZ
EN TV
EN TV ARTIK YAYINDA

OKAN SADRİ ENGİN
okansadriengin@okansadriengin.com
UCUZ ASKERLER ÜLKESİ'Mİ YOKSA PAHALI BİLİM ÜLKESİ'Mİ OLMALIYIZ ?
29/03/2020

UCUZ ASKERLER ÜLKESİ'Mİ YOKSA PAHALI BİLİM ÜLKESİ'Mİ OLMALIYIZ ? 

   Albert Eınstein "3. Dünya savaşının hangi silahlarla yapılacağını bilemem ama 4. Dünya savaşının taş ve sopalarla yapılacağını biliyorum" demişti. Buna göre aşağıda yazdığım asker maliyeti sebebiyle 3. Dünya savaşının biyolojik bir savaş olacağını anlayabiliriz. İlk kıvılcımlar çakmaya başladı.

   Bu gece yine düşüncelerimi sizlere aktararak istirahate çekileceğim.

   Corona Virüs bilerek ve isteyerek dünyaya salındı. Dikkat ederseniz hem çok kısa bir zaman da hemde sırasıyla Ameriikanın sıkıntılı olduğu ülkelerden başladı. Birileri düğmeye bastı. Tüm dünyanın düzeni bozulacak yakın zaman da. Devletler ve halk karşı karşıya geldi dikkat etmez misiniz? Önce kaosu yarat sonra ortaya çık ve kahraman ol.

   Burada bilim üretmediğimiz için ülke olarak çok üzgünüm. Bugün silahlara ve yapılara harcadığımız paraları bilime harcasaydık bilim adamlarımızı yaratsaydık bugün dünya biyolojik savaşa girdiğinde bizden daha fazla çekinecekti. Çünkü artık dünyada topla tüfekle yapılacak bir savaş sistemi kalmadı. Sınırlar bile sonsuza kadar devletlerindir kazanıpta alınamaz.

   Asker maliyet demektir. Amerika bu konuda akıllıdır. Kendi askerlerini değil başka ülkelerin askerlerini kullanır. Çünkü bu şekilde kelle başı yabancı asker daha ucuzdur. Kısacası Amerika için insan hayatı ucuzdur.

   Oyun büyük Türk Halkı. Dünya ekonomik ve stratejik anlamda büyük bir işgal altına alınmaya başladı. Bu virüs gelecekte olacakların sadece bir tanesi. Şimdi bana komplo teorisi üretiyor diyeceksiniz. İşte bundan kaybediyoruz. Uyan Türk Milleti! Yöneticilerimizi de uyandıralım. Yarın çok geç olmadan değişecek olan dünya düzeninden en az zararla ülkemizi koruyalım. Düşman artık silahla değil bilimle saldırıyor. Bu virüs salgını Trump ve ekibini yönetenler izin vermeden asla kalkmayacaktır. Hadi Türk Bilim adamları üniversiteler. Asıl görev size düşüyor. Bilim üretin çalışın devletten daha fazla kaynak arayın. Proje üretin..... ÇALIŞIN... 

   UCUZ ASKERLER ÜLKESİ'Mİ YOKSA PAHALI BİLİM ÜLKESİ'Mİ OLMALIYIZ ? Bunun kararını sizler verin. 
#corona #virüs #dünya #sermaye #kapitalizm #asker #savaş #biyolojiksavaş #albert254 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

HOMO HOMİNİ LUPUS - 28/11/2020
Düşünce Hürriyeti, fikir ve düşüncelerin baskıya girmesi ile basın hürriyeti adını alırken, yine aynı düşünce ve fikirlerle ortaya çıkan herhangi bir eserde o sanat dalının adını alarak düşünce hürriyetini kazanır.
KOLLUK KUVVETLERİ Mİ BİLİM ADAMLARI MI ? - 05/11/2020
Bugün ASKB (anti sosyal kişilik bozukluğu) üzerinde uzun bir çalışma yaptım ve bitirdim. Çalışmanın sonucunda gördüm ki bu bir toplumsal rahatsızlıktır.
KOMEDİ FİLMİMİ OYNATIYORUZ ? - 05/11/2020
Öncelikle bazı terimleri doğru kullanalım ve yazmaya ondan sonra başlayalım.
“İD” HAKKINDA #id - 27/10/2020
İnsanın var oluşundan bu yana, içinde var olan ve asla yok olmayacak ego duygusu belirli ölçütlere göre dünyamızı ve isteklerimizi şekillendirmektedir. Ego hakkında normalde pek olumlu şeylerden bahsetmesek bile, aslında bir miktar ego’nun insana fay
İNSAN YARATILIŞINDA İYİ VE KÖTÜ KAVRAMINA BİR BAKIŞ - 25/10/2020
Her gün herkesten hemen hemen duyduğumuz ortak bir serzeniş vardır. Bu serzeniş maddi manevi sınıfsal bir fark gözetmeden ortak bir yakarış ve isyandır aslında. “Kötülük ve kötüler niye vardır ?”
GOOGLE’ DAN YAZACAK KADAR CAHİL DEĞİLİM - 20/10/2020
Sosyal Medya mecrası amacına uygun kullanım dışında genellikle amacından farklı bir şekilde kullanılıyor. Bunun hem olumlu etkisinin yanında olumsuz etkilerini de göz ardı etmemek lazım.
HAYATIN DÖRDÜNCÜ DUVARINI YIKMAK - 20/10/2020
Hayatın bu 4. duvarını yıkmayı başarmış kişiler ise bugün saygı ve özlemle andıklarımızdır.
MAĞARA ALEGORİSİ DİYE BİR ŞEY VAR - 16/10/2020
Bir dönemde insanlar sırtını güneşe dönerek ve bir mağarada yasiyorlarmış. Işığı hiç görmeyen bir topluluk gölgeleri gerçek zannediyor ve kendi biçimlerinden bile haberleri olmuyor.
MAYANIZDA YOKSA BU İŞ PARAYLA ANCAK BU KADAR OLUYOR - 13/10/2020
Haklı bir eleştiridir bu. Hepimizin tanıdığı dizilerden meşhur olmuş aktör ve aktrisler var. Hatta işlerini severek yapmak için masraftan kaçınmayıp yurt dışına oyunculuk eğitimine gidenler de az değil.
 Devamı