• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/okansadri.engin.9/
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905435787280
  • https://www.instagram.com/okansadriengin/
  • https://www.youtube.com/channel/UCE01Y-Qea-Pg089XrAtRjUg
    • FİLM YAPIMCISI VE AKTÖR
    • yebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
OBUMDER
 
Bağımlılıklar ve Uyuşturucuyla Mücadele Derneği
SERHAT SPOR KULÜBÜ

Yeni mah 307 nolu sok. No .26 Altınordu.Ordu
0538 657 45 08
Serhat KİRAZ
EN TV
EN TV ARTIK YAYINDA

YEŞİLAY'I TEMSİLEN OKAN SADRİ ENGİN BAYBURT'A GÖNDERİLDİ

YEŞİLAY'I TEMSİLEN BAYBURT'A OKAN SADRİ ENGİN  GÖNDERİLDİ 

81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısına Bayburt'a  YEŞİLAY'ı temsilen Okan Sadri Engin katıldı.

İçişleri Bakanlığı’nın himayesinde 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısı, Bayburt'ta Vali Ali Hamza Pehlivan Başkanlığında Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Vali Ali Hamza Pehlivan başkanlığında yapılan toplantıya Belediye Başkan Vekili Nesimuttin Selçuk, Bayburt Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Halil İbrahim Şimşek, Vali Yardımcısı Ayhan Yazgan, Aydıntepe Kaymakamı Mustafa Akın, Demirözü Kaymakamı Ömer Coşkun, İl Emniyet Müdürü Sezayi Er, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Halil Murat Bilgiç, Yaşamayı Seç Uyanış filmi senarist ve yönetmeni aynı zamanda Yeşilay Gençlik Kolları Başkanı Yeşilay'ı temsilen Okan Sadri Engin katıldı.

Toplantıda, kamu kurum ve kuruluşları tarafından bağımlılıkla mücadeleye yönelik olarak yürütülen faaliyet ve çalışmalar ile alınan önlemler hakkında değerlendirme ve bilgi alışverişinde bulunuldu. Ayrıca Yeşilay Cemiyeti temsilcisi ve oyuncu Okan Sadri Engin tarafından YEŞİLAY'ın 2018-2023 hedefleri bir sunumla anlatıldı.

Bağımlılık yapan madde kullanımının çocuklarımızın,gençlerimizin ve genel olarak toplumun geleceğine kasteden en büyük tehdit unsurlarından olup üstesinden gelmek için üst düzey gayret gerektiren büyük bir sorun haline geldiğini kaydeden Vali Pehlivan, “İçişleri Bakanlığımızın himayesinde, toplumumuzun bugünlerini ve yarınlarını tehdit eder hale gelen uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele kapsamında yürütülen çalışmaları, gelinen aşamayı ve ileriye dönük olarak yerine getirilmesi gereken faaliyetleri değerlendirmek amacıyla bugün itibariyle bütün illerimizde eş zamanlı olarak bağımlılıkla mücadele koordinasyon kurulu toplantısı yapılıyor. Bağımlılık yapan her türlü unsura karşı sorumlu kamu kurumları,sivil toplum kuruluşları ve bütün vatandaşlarımız ile birlikte topyekün bir mücadele verildiğinde ancak olumlu mesafeler alınacaktır. 

Konu ile ilgili sunumun ardında söz alan Engin; "Bayburt İlinde kurulacak olan Yeşilay Bayburt Şubesi'ne kurumsal olarak destek verilmenin yanında kentin sanatçı ve sporcularına da büyük bir sorumluluk düşmektedir. Bu sanatçı ve sporcuları teşvik edecek çalışmalar yaparsanız gençleri kötü ve zararlı alışkanlıklara başlamadan koruyabilme ve bağımlı olan insanların rehabilitasyonu daha kolay olacaktır." diyerek, sanat ve sporun Bayburt İlinde hızla yaygınlaştırılması gerekliliğinin altını çizdi.


  
357 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın