• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/OConnor-Ensign-102826471348138/?modal=admin_todo_tour
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905435787280
  • https://twitter.com/o_ensign
  • https://www.instagram.com/oconnorensign/
    • FİLM YAPIMCISI VE AKTÖR
    • yebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
OBUMDER
 
Bağımlılıklar ve Uyuşturucuyla Mücadele Derneği
SERHAT SPOR KULÜBÜ

Yeni mah 307 nolu sok. No .26 Altınordu.Ordu
0538 657 45 08
Serhat KİRAZ
EN TV
EN TV ARTIK YAYINDA

“YAŞAMAYI SEÇ” PROGRAMI TAMAMLANDI

“YAŞAMAYI SEÇ” PROGRAMI TAMAMLANDI

Uyuşturucu Maddelerle Mücadele İl Koordinasyon Kurulu kararları çerçevesinde ilimizde; sigara, uyuşturucu maddeler ve zararlı alışkanlıklar konusunda farkındalık oluşturmak, gençlerimizin ve halkımızın bilinçlenmesine katkıda bulunmak amacı ile İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Ordu Şube Başkanlığı, İlçe Kaymakamlıkları ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin koordinesinde, Yeşilay Tiyatrosu tarafından "Yaşamayı Seç" adlı tiyatro eseri; «İl Geneli Tur Programı» çerçevesinde 19 ilçede sahnelenmiştir.


Yapılan program hakkında kısaca bilgi veren İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Eyyübi Kılıç, yapmış olduğumuz il geneli tur programının uygulamasında; tiyatro ekibi ile birlikte başta Altınordu ilçemiz olmak üzere toplamda tüm ilçelerimize oyunu götürmüş bulunmaktayız. Bu yılki sezonu, 5 Haziran Perşembe günü Ordu Kültür ve Sanat Merkezinde; il müdürleri, lise öğrencileri ve öğretmenlerin yoğun katılımı ile yaptığımız programla tamamladık. Programda il geneli tur programı hakkında, bilgilendirme sunumu da yaptığını söyleyen Kılıç, programın sonunda gönüllü olarak çalışmalara katılan tiyatro ekibine Ordu Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Katılım Belgesi”  verildiği ve Yeşilay Ordu Şube Başkanı Prof. Dr. Ali Ayyıldız’ın kısa bilgilendirme konuşması yaptığını söyledi. 
“Yaşamayı Seç” tiyatro oyununun; başta sigara olmak üzere, her tür bağımlılık ve zararlı alışkanlıklar konusunda toplumumuzda farkındalık oluşturmak ve gençlerimizi bilinçlenmesini sağlamak amacı ile tiyatro oyuncusu ve hocası Okan Sadri Engin tarafından kaleme alındığını ve oyunun gönüllü bir ekip tarafından yürütüldüğünü, ekipteki oyuncuların; Demet Günaydın, Yahya Gem, Okan Sadri Engin ve Metin Çakır; teknik ekibin, lise eğitimleri devam eden; Ender Aydın, Mine Aktaş Ve Aleyna Genç’ten oluştuğunu söyledi. 
Oyunun ulaştığı tüm yerlerde beklentinin üzerinde kabul gördüğünü belirten Kılıç, yeni sezona kadar oyunun profesyonel çekiminin yapılarak DVD ortamında tüm illere gönderilmesi, aynı zamanda talep olması durumunda iller arası turne düzenlemeyi düşündüklerini sözlerine ekledi.
Ordu Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü olarak, Yeşilay Ordu Şube Başkanlığı, İlçe Kaymakamlıkları ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin de çalışmalarda özverili destekleri olduğunu ve bu konuda kendilerine Ordu Valiliği ve kurumu adına teşekkür ettiğini söyledi.   
31 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret203564
Anket
PARLAMENTER SİSTEME DÖNÜLMESİNİ İSTER MİSİNİZ?
YAŞAMAYI SEÇ UYANIŞ 2019 VİZYONDA
YAŞAMAYI SEÇ UYANIŞ FRAGMAN