• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100063609247470
  • https://www.instagram.com/okansadriengin/
  • https://www.youtube.com/channel/UCz-qn-msYfvdvVbk3RjjSig
    • FİLM YAPIMCISI VE AKTÖR
    • yebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
KALEMŞÖRLER DİYARI
Sizlerde birer KALEMŞÖR olabilir,
adaletsizlikle kaleminizle mücadele edebilirsiniz.
www.okansadriengin.com sitemize
yazar üye olarak abone olun,
siz de bir kalemşör olun.
NARKOZ İNTERNET DİZİ SEKTÖRÜNDE İZ BIRAKACAK
NARKOZ İNTERNET DİZİ SEKTÖRÜNDE İZ BIRAKACAK


Yönetmenliğini Cengiz Keskin'in yağtığı, Senaristiliğini ve Başrol oyunculuğunu Okan Sadri Engin'in üstlendiği "Bağımlılıkla mücadelede 7. sanat" sloganıyla OBUMDER (Bağımlılık ve Uyuşturucuyla Mücadele Derneği) katkılarıyla çekimleri 2019 yılında tamamlanan ve izleyici karşısına çıkan "YAŞAMAYI SEÇ UYANIŞ" adlı film bu yıl NARKOZ adıyla yepyeni bir versiyonla İnternet Dizisi olarak izleyiciyle buluşuyor.


Çekimleri 2019 yılında tamamlanan ve üç özel gala ve bir sokak sineması ile izleyicisiyle buluşan YAŞAMAYI SEÇ UYANIŞ adlı film, sinema yolculuğunu pandemi nedeniyle ertelemişti ve ekip pandemi nedeniyle de filmi birkaç TV kanalı ve internet kanallarında yayınladıktan sonra, internet üzerinden yayınlama kararı aldı.
İyi bir internet izleyici kitlesi yakalayan filmin yayınlanmamış sahnelerinden dizi olması için www.entvturkiye.com adresinde yayın yapan EN TV TÜRKİYE adlı İnternet TV Kanalı girişimde bulundu. 
Filmin yayınlanmamış sahnelerinin yeniden montajlanmasıyla birlikte ortaya altı (6) bölümden oluşan Psikolojik Dram türünde bir dizi çıktı.


Filmin senaristi ve oyuncusu Okan Sadri Engin; "Bu filmde sektörden gelen dağıtımcı firmaların istekleri ve izleyicinin talepleri doğrultusunda YAŞAMAYI SEÇ UYANIŞ filmini montajlamış ve yayına sokmuştuk. Ama içimde hep yayınlayamadığım sahneleri birgün yayınlama ihtiyacı hep vardı. Ben de bu onlarca parça planı yeniden izleyerek montaja başladım ve ortaya filminden daha iyi okunabilen bir kurgu çıktı. NARKOZ adıyla yayına sokulan dizimizi ben severek çektim ve montajladım. Tabi birçok kurgusal eksiklik ve color correction noktasında hatalarımız oldu. Bunun sebebi filmi zamanında çekerken yanlış ve bilgisiz olduğumuz noktalarda ki yaptığımız hatalardan dolayıdır. Bütçe ve destek bulma sıkıntısı yaşadaık. Aslında bu yola çıkıp bir deneme yaptık ve eğlenerek severek o setleri kurduk. Yaşadığımız güzel dostluklar ve arkadaşlıklar en önemlisiydi. Bunu önemsemiyorum ve seyircimizde önemsemeyecektir. Bir deneme yaptık ve insanlara sunduk. En sevindiğim şeyde filmde kullanamadığım ve çekimler sırasında teknik anlamda yeterli bir donanıma sahip olamamaktan ötürü senaryodan çıkardığım Siyah Adam karakterimi bu diziye koymak oldu. Elimde ki görüntülerimle bu ilginç karakteride izleyici izleyecek. "
Narkoz dizi film olarak www.entvturkiye.com adresinde EN TV TÜRKİYE İNTERNET TV'de Her Perşembe Saat 21:00'da izleyenlerinin karşısında olacak.  
313 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın