• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/okansadri.engin.9/
  • https://www.instagram.com/okansadriengin/
  • https://www.youtube.com/channel/UCz-qn-msYfvdvVbk3RjjSig
    • FİLM YAPIMCISI VE AKTÖR
    • yebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
OBUMDER
 
Bağımlılıklar ve Uyuşturucuyla Mücadele Derneği
SERHAT SPOR KULÜBÜ

Yeni mah 307 nolu sok. No .26 Altınordu.Ordu
0538 657 45 08
Serhat KİRAZ
ARTIK ORDU'NUN KENDİ SİNEMACILARI YETİŞİYOR.
ARTIK ORDU'NUN KENDİ SİNEMACILARI YETİŞİYOR.

Ordu'da bir ilk olarak, Altınordu Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürlüğü bünyesinde, Ordu Gençlik Merkezi Binasında açılan KISA FİLM YAPIM" Kursuna ilgi büyük oldu.

Ordu Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılan Kısa Film Yapım Kursu her yaştan sinemaseverin katılımıyla sonuçlandı.

Yoğun talep nedeniyle Pandemi Kuralları çevresinde sınırlı sayıda zaman ve öğrenci kapasiteyle açılan kursa sınırlı sayıda öğrenci alınarak kurslar üst düzey önlemlerle devam ediyor.

Kurs hakkında bilgi veren kursun eğitmeni Okan Sadri Engin, "Bu kursu çok daha önceden açmayı ve Ordu'ya sinema sanatını sevdirmekten öte bu sanatı bilinçli bir şekilde sahada uygulayabilecek potansiyeli olan sinemacı adayları yetiştirmek için planlamıştık. Tabi kurslarımızın ve gayet tabi benim sektörel yoğunluğum nedeniyle biraz ötelemiştik. Son bir yıldır ise salgın sebebiyle kurslarımız tamamen durma noktasına gelmişti. Yeni normal dönemle birlikte hayalini kurduğumuz bu kursun açılışını Ordu'da ilk defa gerçekleştirdik. Umarım bu kursla birlikte bilinç artar ve sahada daha deneyimli amatör sinemacıları görürüz. " diyen ENGİN, sözlerine şöyle devam etti.

"Bu şehirde 2013 yılından bu yana ORDU ÜNİVERSİTESİbünyesinde kurulan bir SİNEMA TV bölümü mevcut. Orada saygı duyduğumuz öğretim görevlisi hocalarımız var. Bu kursu açarken elbette üniversitesiz olmaz dedik ve SİNEMA TV bölümüyle de istişarelerde bulunarak, derin bilgi ve tecrübelerinden istifade ettik ve kursumuz boyuncada etmeye devam edeceğiz. Ben buradan üniversitemize teşekkürlerimi sunuyorum. "

Altınordu Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılan KISA FİLM YAPIM KURSU Ordu Gençlik Merkezinde Salı-Çarşamba-Perşembe ve Cuma günleri saat 15:00 İLE 18:00 arasında devam ediyor.

  
220 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın